Golman Sevilje pogotkom u 94. minuti spasio bod svojoj ekipi

Bono junak

Trenutak kada je Bono postigao gol za izjednačenje. AFP

Piše: A. Vatreš

20.3.2021

Sevilja je večeras u susretu 28. kola španske La Lige remizirala na gostovanju s Real Valjadolidom 1:1.

Imao je domaći tim vodstvo od 44. minute zahvaljujući golu Fabijana Orelane (Orellane) iz penala.

Činilo se kako će Valjadolid doći do pobjede, a onda se u 94. minuti desilo čudo.

Bacili su gosti sve karte u napad, a prilikom izvođenja kornera u šesnaesterac je otrčao i njihov golman Bono. Nakon gužve lopta je došla upravo do njega, a on je preciznim udarcem prevario svog kolegu Roberta Himeneza (Jimeneza) i spasio bod svojoj ekipi.

Sevilja je s ovim bodom ostala na četvrtoj poziciji i ima 55 bodova. Valjadolid je, pak, 16. s 27 bodova.

Spomenimo i to da je bh. napadač Kenan Kodro priliku za igru dobio u 84. minuti.