"Šestica" Barcelone u San Sebastijanu, Pjanić ponovo bez minutaže

Mesi ponovo briljirao

Mesi i Dest: Dvostruki strijelci. AFP

Piše: A. Vatreš

21.3.2021

Barcelona je protutnjala San Sebastijanom, gdje je u sklopu 28. kola La Lige savladala Real Sosijedad s visokih 1:6.

Opet je briljirao Lionel Mesi (Messi), koji je postigao dva gola - 56', 89' i upisao asistenciju za gol Seržinja Desta (Sergino) iz 43. minute.

Deset se također dva puta upisao u strijelce, a drugi gol postigao je u 53. minuti.

Mrežu domaćina tresli su i Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u 37. i Osman Dembele (Ousmane) u 71. minuti.

Jedini gol za Sosijedad postigao je Ander Bareneča Muguruza (Barrenetxea) u 77. minuti.

Ronald Kuman (Koeman) izvršio je pet izmjena, ali bh. reprezentativac Miralem Pjanić ponovo nije dobio priliku za igru.

Barcelona je večerašnjom pobjedom preskočila Real Madrid na drugom mjestu i prišla vodećem Atletiku na četiri boda.