Tok utakmice / BiH - Francuska 0:1: Skupo smo prodali kožu "Trikolorima"

Piše: A. Milišić

31.3.2021

Detalj iz prvog poluvremena - Avaz
+1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Francuske minimalnim rezultatom 0:1 u drugoj kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Strijelac gola odluke bio je Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u 60. minuti susreta.

90+3' - Kraj utakmice. Minimalan poraz BiH od Francuske.

90+2' - Džeko ubacio u peterac, ali tamo nema nikog od naših fudbalera.

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

89' - Prevljak u duelu sa Varanom izborio korner.

88' - Ulazimo u sami finiš utakmice. Lopta je u posjedu naše reprezentacije, ali ne uspijevamo ugroziti gol "Trikolora".

86' - Dvostruka izmjena u bh. reprezentaciji. Gojak i Prevljak u igri umjesto Cimirota i Krunića.

84' - Stevanović prekršajem zaustavlja Mbapea. Slobodan udarac za Francusku. Saničanin otklonio opasnost.

83' - Francuzi usporavaju igru, čuvaju stečenu prednost.

80' - Pjanić šutira, ali samo do živog zida.

79' - Pogba oštro startovao na Stevanovića. Slobodan udarac u zoni šuta za BiH.

78' - Odlična lopta prema Džeki. Kimpembe u posljednjem trenutku izbacuje u korner.

77' - Stevanović ulazi u igru umjesto Todorovića.

74' - Brza kontra naše reprezentacije, ali se Francuzi uspijevaju odbraniti. Nedostajala je kvalitetnija završnica.

71' - Sjajna akcija "Zmajeva", Cimirot ubacio za Džeku, ovaj odigrao za Krunića, a fudbalera Milana ruši defanzivac Francuske. Međutim, Daniele Orsato se nije oglasio.

67' - Lopta većinom u posjedu gostujuće selekcije.

64' - Mirniji period utakmice nakon vodstva Francuske.

60' - GOL! Grizman dovodi Francuze u vodstvo na asistenciju Rabioa. Sjajno je centrirao Rabio, a Grizman glavom pogodio za 0:1.

59' - Prva izmjena Didijea Dešama. Žiru ulazi u igru umjesto Komana.

56' - Odličan napad Bosne i Hercegovine. Nekoliko sjajnih pasova doveli su nas do kaznenog protostora Francuza, ali gosti izbacuju loptu u korner.

54' - Žuti karton za Saničanina. Oba naša štopera upisana su u bilježnicu Danielea Orsata.

51' - Raščišćavaju Francuzi opasnost. Prebacili smo težište igre na polovinu protivnika.

48' - Dobro smo osujetili prvi napad Francuza u nastavku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Samo hrabro "Zmajevi"!

45' - Kraj prvog poluvremena. Dobro smo parirali svjetskim prvacima u prvih 45 minuta.

Detalj s meča na Grbavici - Avaz
+1

44' - Francuzi grade novi napad.

42' - Imali smo dobru šansu. Kolašinac nije najbolje vratio loptu u šesnaesterac i prilika odlazi u nepovrat.

41' - Džeko otklanja opasnost nakon slobodnog udarca Francuza.

40' - Oslobađamo se pritiska.

39' - Lopta u posljednjih pet-šest minuta većinom u nogama Francuza.

37' - Mbape se žalio na povredu, ali se ubrzo vratio u igru.

35' - Šehić sigurno hvata loptu nakon centaršuta Lemara.

33' - Nekoliko grešaka na obje strane. Posjed za Francusku.

31' - Nepažnja u zadnjoj liniji, korner za Francuze. Fauliran Saničanin, lopta za "Zmajeve".

30' - Mirnija igra u posljednje dvije minute.

26' - Nova sjajna prilika za našu reprezentaciju. Ahmedhodžić šutira sjajno nakon kornera, ali Loris uz pomoć prečke spašava "Trikolore".

24' - Prva prilika za BiH. Udarac Todorovića brani Loris.

21' - Džeko sjajno iznio loptu, ali je osvajaju "Trikolori".

20' - Korner za Francuze.

17' - Grizman šutira iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

16' - Žuti karton za Hadžikadunića. Nepropisno zaustavio Mbapea na ivici kaznenog prostora.

15' - Šehić sigurno brani udarac Komana. Mbape je centrirao s lijevog boka.

11' - Dobro se držimo u prvih 10 minuta. Ne dozvoljavamo "Trikolorima" da ozbiljnije zaprijete golu Šehića.

8' - Hadžikadunić izbacuje loptu u aut i sprječava Francuze da organizuju opasniji napad.

6' - Kimpembe zaustavlja kontru "Zmajeva" prekršajem.

5' - Sjajna minijatura Pjanića. Džeko ne stiže do lopte koju je poslao Krunić.

4' - Prekršaj na sredini terena. Krunić izborio slobodan udarac.

3' - Prvi napad Francuza, dosuđen ofsajd.

2' - Lopta u posjedu naših fudbalera.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli reprezentativci BiH.

S meča na Grbavici - Avaz

20:00 - Poznati su sastavi za peti međusobni duel BiH i Francuske.

BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Saničanin, Todorović, Hadžiahmetović, Pjanić, Cimirot, Kolašinac, Krunić i Džeko.

Francuska: Loris, Hernandez, Kimpembe, Varan, Pavar, Koman, Grizman, Rabio, Pogba, Mbape, Lemar.

🐉 Sastav Zmajeva za meč sa Francuskom ‼ 🇧🇦🇫🇷

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Srijeda, 31. March 2021.

U odsustvu selektora Ivajla Peteva (Ivaylo), koji je zaražen koronavirusom, "Zmajeve" će s klupe voditi njegov pomoćnik Elvir Rahimić.

Rahimić je najavio hrabru i borbenu igru uz nadu da možemo do pozitivnog rezultata.

- Igrat ćemo prije svega kompaktno, agresivno, jako i hrabro. Svi znamo protiv koga igramo, Francuzi su svjetski prvaci i najbolja reprezentacija na svijetu. Imamo neke svoje zamisli, ali dosta toga zavisi i od protivnika kako će se nametnuti. Nadamo se pozitivnom rezultatu - izjavio je uoči utakmice Rahimić.

BiH je odigrala jedan meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i to protiv Finske u Helsinkiju (2:2), gdje smo se morali zadovoljiti bodom. I Francuzi su u kvalifikacije ušli remijem, protiv Ukrajine u Parizu (1:1), dok su u drugom meču rutinski savladali Kazahstan u gostima (0:2).

Sa "Trikolorima" smo do sada četiri puta odmjerili snage, uz učinak od dva remija i dva poraza.

"Zmajevi" od novembra 2019. godine i utakmice u Lihtenštajnu ne znaju za pobjedu, tako da su aktuelni svjetski prvaci večeras apsolutni favoriti na Grbavici.

Miralem Pjanić će protiv "Trikolora" upisati 100. jubilarni nastup za državni tim.

💯 Veliki jubilej Miralema Pjanića, sutra 100-ti put nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine!!! "Ostvario mi se...

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Utorak, 30. March 2021.