Pet golova na Molino stadionu u Vulverhemptonu

Detalj s meča na stadionu Molino. AFP

A. M.

5.4.2021

Fudbaleri Vest hema slavili su pobjedu na gostovanju Vulverhemptonu u meču 30. kola Premijer lige rezultatom 2:3.

Poveli su "Čekićari" već u šestoj minuti, a strijelac je bio Džesi Lingard (Jesse Lingard).

Samo osam minuta kasnije bilo je 0:2 za Vest hem, a prednost gostiju iz Londona duplirao je Pablo Fornals.

Umjesto povrijeđenog Majkla Antonija (Michail Antonio) u igru je ušao Džerod Bouen (Jarrod Bowen) koji je nepune dvije minute kasnije povisio na 0:3.

Minut prije odlaska na odmor Vulvsi su smanjili preko Leandera Dendonkera (Dendoncker).

Fabio Silva je golom u 68. minuti vratio neizvjesnost u meč i približio Vulvse na samo gol zaostatka, ali oni više od toga ipak nisu mogli.

Vest hem nakon 15. pobjede u sezoni dolazi na četvrto mjesto na tabeli sa 52 boda, jedim više od Čelzija, po tri više od Totenhema i Liverpula. Vulverhempton ostaje 14. sa 35 bodova.