Tok utakmica / Liga prvaka: Veče Mbapea u Minhenu, Čelzi siguran protiv Porta

Odigrane dvije četvrtfinalne utakmice

Mbape: Dvostruki strijelac. Agencije

Piše: A. M.

7.4.2021

Utakmicama u Minhenu i Sevilji nastavljeno je četvrtfinale Lige prvaka. PSG je na "Alijanc areni" savladao favorizovani Bajern rezultatom 2:3, dok je Čelzi zabilježio pobjedu protiv Porta 0:2 na neutralnom terenu u Sevilji. Na portalu "Avaza" mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos četvrtfinalnih mečeva.

90' - Kraj utakmica. PSG savladao Bajern u Minhenu sa 3:2, Čelzi na neutralnom terenu u Sevilji pobijedio Porto sa 2:0.

87' - Velika prilika za Bajern. Alaba šutira pored gola. Sve manje vremena za Bavarce.

85' - GOL! Čelzi je udvostručio prednost protiv Porta. Ben Čilvel je strijelac.

74' - Bajern ne odustaje, ali ne pronalazi put do protivničkog gola.

68' - GOL! Mbape ponovo dovodi PSG u vodstvo! 3:2 za Parižane u Minhenu.

60' - GOL! Miler je bio najbolji u skoku nakon prekida i donio Bajernu izjednačenje.

58' - Pritisak Bajerna.

53' - Pavar šutira iz neposredne blizine, ali Navas sigurno interveniše.

51' - Odlična šansa za Porto. Udarac Marege brani Mendi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. PSG vodi protiv Bajerna u Minhenu 1:2. Čelzi na neutralnom terenu kao gost Porta ima prednost 0:1.

42' - Ofanziva Bajerna, Parižani teško iznose loptu na polovinu Bavaraca.

37' - GOL! Vraća se Bajern. Čupo-Moting pogađa za 1:2.

32' - GOL! Čelzi vodi protiv Porta. Strijelac je Mejson Maunt.

28' - GOL! Markinjos je udvostručio prednost Parižana protiv Bajerna.

26' - Nastavlja se pritisak Bajerna.

24' - Zamalo za Porto povede. Mendi je jedva zaustavio centaršut iz kornera, da bi nakon odbitka Sanusi prebacio prečku.

20' - Pavar u šansi, ali brani Navas.

19' - Gorecka u šansi, ali bez promjene rezultata.

13' - Šansa za Porto. Uribe pogađa vanjski dio mreže.

11' - Poništen gol Nejmara zbog ofsajd pozicije.

9' - Bajern se budi nakon primljenog gola. Šanse Milera i Gorecke.

3' - GOL! PSG vodi na "Alijanc areni". Strijelac je Kilijan Mbape na asistenciju Nejmara. Dobio je Francuz loptu u prostor, šutirao iskosa s desne strane pravo u Nojera, koji je loše reagovao i lopta se kroz noge Nijemcu otkotrljala u gol.

2' - Čupo-Moting pogađa prečku.

1' - Počele su utakmice u Minhenu i Sevilji.

20:30 - Aktuelni prvak Evrope je favorit u dvomeču protiv Parižana koji u ovaj meč ulaze nakon domaćeg poraza od Lila u prvenstvu Francuske. U prethodnoj rundi Bajern je rutinski eliminisao Lacio, a PSG Barcelonu.

Porto je napravio možda i najveće iznenađenje prethodne faze takmičenja izbacivši u dvomeču torinski Juventus. Čelzi je u osmini finala eliminisao Atletiko Madrid, nakon dvije ne pretjerano zanimljive utakmice.