Preokret domaćina za važnu pobjedu

S utakmice u Torinu. TWITTER

Piše: A. Vatreš

18.4.2021

Fudbaleri Rome poraženi su u gostima kod Torina s 3:1, iako su vodili nakon prvih 45 minuta.

Prednost im je već u 3. minuti donio Borha Majoral (Borja Mayoral), koji se našao u startnoj postavi ispred našeg Edina Džeke.

U drugom poluvremena uslijedio je preokret domaćina, koji su režirali Antonio Sanabria - 57' - Simone Zaza - 71' i Tomas Rinkon (Rincon) - 92'.

Gosti su meč završili s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona u 85. minuti isključen Amadu Dijavara (Amadou Diawara).

Džeko je dobio priliku u 75. minuti, dok na suprotnoj strani Amer Gojak nije ulazio u igru.

Torino je poslije ove vrlo važne pobjede u borbi za opstanak 15. s 30 bodova, dok je Roma ostala na sedmom mjestu s 54 boda.