Čelzi u direktnom okršaju za Ligu prvaka savladao Vest hem

Jedini gol na Olimpijskom stadionu u Londonu postigao je Timo Verner

Detalj s meča u Londonu. AFP

A. M.

24.4.2021

Fudbaleri Čelzija pobijedili su Vest hem u gostima 0:1 u 33. kolu Premijer lige i napravili krupan korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

"Plavci" i "Čekićari" su u londonski derbi ušli sa pozicija četiri i pet, uz po 55 osvojenih bodova, pa se ekipa Tomasa Tuhela (Thomas Tuchel) sada osamila na četvrtom mjestu sa tri boda više od gradskog rivala.

Jedini gol na Olimpijskom stadionu u Londonu postigao je Timo Verner (Werner) u 43. minuti.

Da će bodovi otići na "Stemford bridž" bilo je jasno u 81. minuti, kada je Vest hem ostao s igračem manje zbog isključenja Fabiana Balbuene zbog oštrog starta.

Od dolaska Tuhela, Čelzi nije doživio poraz ni u 10. uzastopnoj utakmici na gostovanju, čime je njemački strateg ušao u klupsku historiju.

Njegov tim u narednom kolu dočekuje Fulam, a Vest hem gostuje Barnliju.