Prvi polufinalni susret

Detalj s utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

29.4.2021

U drugom polufinalnom dvoboju, Viljareal je na El Madrigalu savladao Arsenal s 2:1 i s minimalnom prednošću putuje na revanš u London.

Nije dobro krenulo po goste, jer su domaći već u 5. minuti preko Manuela Trigerosa (Trigueros) došli do prednosti.

Vodstvo Viljareala je u 29. minuti udvostručio Raul Albiol i činilo se kako su gosti u nokdaunu.

Pritom su u 57. minuti ostali s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Dani Sebaljos (Ceballos).

Ipak, i s tim omjerom snaga Arsenal je uspio smanjiti rezultat. Strijelac je iz penala u 73. minuti bio Nikolas Pepe (Nicolas).

Snage na terenu su poravnate u 80. minuti, kada je drugi žuti, odnosno crveni karton kod domaćina dobio Etijen Kapu (Etienne Capoue).

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa će Viljareal na uzvrat u London s golom prednosti.