Milan nanio Juventusu bolan poraz u borbi za Ligu prvaka, Ibra se povrijedio

"Rosoneri" korak bliže cilju

Dijaz i Pioli. Agencije

Piše: A. M.

9.5.2021

Fudbaleri Milana nanijeli su bolan poraz Juventusu u Torinu. "Rosoneri" su u posljednjem meču 35. kola Serije A savladali "Staru damu" rezultatom 0:3 u direktoj borbi za Ligu prvaka.

Veliki derbi italijanskog fudbala imao je poseban značaj - dva tima se žestoko bore za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a Milan je nakon večerašnje pobjede korak bliže tom cilju.

"Rosoneri" su poveli nakon prekida u nadoknadi prvog dijela, a strijelac je bio Brahim Dijaz.

Mogao je Milan u 58. minuti udvostručiti prednost sa bijele tačke, ali je udarac Franka Kesija (Franck Kessie) odbranio Vojčeh Ščešni (Wojciech Szczesny). Prethodno je loptu na putu prema golu rukom zaustavio Đorđo Kjelini (Giorgio Chiellini).

Zlatan Ibrahimović je u 66. minuti morao napustiti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Ante Rebić koji je 12 minuta prije kraja lijepim golom duplirao prednost "Rosonera".

Fikajo Tomori (Fikayo) je u 82. minuti dokrajčio več uzdrmani Juventus i postavio konačan ishod meča - 0:3.

Naš Rade Krunić na terenu je proveo posljednjih 20 minuta.

Milan je sada treći sa 72 boda, tri više od večerašnjeg rivala koji je pao na peto mjesto. Između njih je Napoli sa 70 bodova.