ŠPANIJA

Suarez vodi Atletiko ka tituli, Real i dalje gubi

Atletiko stigao do preokreta u Valjadolidu, dok Real kod kuće gubi od Viljareala 0:1

Detalj s meča Valjadolid - Atletiko Madrid. AFP

A. M.

22.5.2021

U toku su mečevi posljednjeg, 38. kola, španske Primere i sve je otvoreno u utrci za šampiona. Atletiko Madrid je stigao do preokreta u Valjadolidu 1:2, dok Real Madrid kod kuće gubi od Viljareala 0:1.

Valjadolid je poveo u 18. minuti golom Oksara Plana (Oscar), dok je Viljareal u Madridu do prednosti došao zahvaljujući Žeremiju Pinu (Yeremi) koji je mrežu Reala zatresao u 20. minuti.

"Jorgandžije" su preko Anhela Koree (Angel Correa) poravnale u 57. minuti, a sedam minuta kasnije Luis Suarez je pogodio za potpuni preokret.

Atletiko je u 38. kolo ušao s dva boda više od gradskog rivala, a sada je ta prednost povećana na pet bodova.

U slučaju pobjede Reala uz poraz ili remi Atletika, Kraljevi bi odbranili titulu, jer se gleda međusobni omjer.

Pobjeda Atletika znači da su oni šampioni, bez obzira šta Real uradi, obzirom da je dva boda razlike.