Borac gubi 2:1, veliki gol nade u finišu poluvremena

Odigrano 45 minuta utakmice

Ekipa Borca. FK Borac

N. Demirović

6.7.2021

Prvak BiH u fudbalu, ekipa Borca igra svoj susret 1. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Na gostovanju u Rumuniji protiv Kluža, Banjalučani gube sa 2:1 nakon prvih 45 minuta.

Već u 19. minuti domaći su poveli. Strijelac je bio Bilel Omrani (Billel). Domaći su pogodili stativu iz penala, a Omrani je ubacio loptu u mrežu pored uspavane odbrane Borca.

U 29. minuti Siprian Deak (Ciprian Ioan Deac) je pogodio za 2:0 i veliku zalihu domaćih, nakon što je odbrana Borca bila loše postavljena. Deaku je gol namjestio strijelac prvog pogotka Omrani. Jeftino primljen gol izabranika trenera Marka Maksimovića.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Panagiotis Moraitis je smanjio na 2:1 nakon centaršuta Almedina Ziljkića.