Begović proglašen igračem utakmice na debiju za Everton

Bh. golman u odlučujućoj seriji raspucavanja postigao, a potom i odbranio penal

Begović: Odličan debitantski nastup za "Karamele". TWITTER

E. Ćosić

26.7.2021

Asmir Begović imao je idealan debi za Everton. "Karamele" su osvojile Florida Kup pobjedivši Milonaris nakon jedanaesteraca, a najzaslužniji za to bio je bh. golman.

Poveli su Kolumbijci preko Adnresa Linasa (Llinas) u 19. minuti, a izjednačio je jedan od trojice novajlija Evertona Demaraj Grej (Demarai Gray) u 64. minuti kada je bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

Regularni dio meča zaključen je upravo rezultatom 1:1, dobrim dijelom zahvaljujući i sjajnim intervencijama Begovića, a zatim se pristupilo penalima. Ključni jedanaesterac za 10:9 realizirao je Begović, a zatim odbranio šut svog kolege Morena za pobjedu.

Tako je Rafael Benitez došao do prvog trofeja na klupi Evertona, a Begović sasvim zasluženo osvojio priznanje za najboljeg igrača.