Fulem pregazio Hadersfild, utakmicu obilježio bizaran gol Mitrovića

Susret 2. kola engleskog Čempionšipa

Mitrović: Postigao vodeći gol. TWITTER

14.8.2021

Fudbaleri Fulema upisali su visoku pobjedu na gostovanju kod Hadersfilda u okviru 2. kola engleskog Čempionšipa. Bilo je 5:1, a meč je obilježio vodeći gol tima sa Kraven Kotidža koji je postigao Aleksandar Mitrović u 9. minuti.

Golman Hadersfilda Rajan Šofild (Ryan Schofield) je loše ispucao loptu, ona je išla prema Mitroviću koji se okliznuo, ali je napadač Fulema imao sreće pa se ona odbila od njega i na kraju završila u golu.

Za Fulem su još pogađali Džošua Onoma (Joshua Onomah), Fabio Karvaljo (Carvalho), a dva gola dodao je Ivan Kavaleiro (Cavaleiro). Na drugoj strani jedini pogodak bio je djelo Metjua Pirsona (Matthew Pearson). Vrijedan pomena je i detalj iz 72. minute, kada je fudbaler Fulema Hari Vilson (Harry Wilson) zaradio crveni karton.