VANSERIJSKI TALENAT

Nasljednik Mesija se vratio i odmah pogodio: Ponosan sam na broj koji nosim

Ansu Fati je ušao u igru protiv Levantea desetak minuta prije kraja meča, a finišu je stigao postići gol u pobjedi svog tima 3:0

Supertalentovani napadač nova je zvijezda Barce. AFP

M. K.

27.9.2021

Supertalentovani Ansu Fati (18), nakon teške povrede, operacije i dugog oporavka, vratio se konačno na zelene terene.

Čim se vratio pokazao je zašto ga na Kamp Nouu smatraju nasljednikom Mesija (Lionel Messi).

Ušao je protiv Levantea desetak minuta prije kraja meča, a u samom finišu je stigao zabiti gol u pobjedu svog tima 3:0.

Španski mediji već su ga proglasili novi kraljem Barcelone, a ponio je i epitet i igrača utakmice u La Ligi. Pogotovo je bila emotivna scena gdje su ga svi igrači Barce zagrlili nakon pogotka, i čestitali mu na golu.

- Hvala doktorima i svima koji su ovo prošli sa mnom. Imamo nevjerovatne navijače, mi smo Barca i moramo napasti sve trofeje. Posebno sam ponosan što nosim broj deset nakon odlaska Mesija, kazao je skromni Fati nakon meča.