ENGLESKA

Nezapamćen potop Junajteda: Het-trik Salaha i "petarda" Liverpula

Egipćanin postao prvi fudbaler "Redsa" koji je bio strijelac na tri vezana gostovanja kod najvećeg rivala

Salah: Dva gola za poluvrijeme. TWITTER

Piše: E. Ćosić

24.10.2021

Rapsodija fudbalera Liverpula na Old Trafordu na utakmici 9. kola engleske Premijer lige. "Redsi" su nakon prvih 45 minuta vodili protiv Mančester junajteda 4:0. Već nakon pet minuta igre u nastavku, Mohamed Salah je ponovo pogodio. Ovo je Egipćaninu bio gol kojim je kompletirao het-trik.

Najavu katastrofe domaćih najavio je Nabi Keita (Naby) koji je u 5. minuti pogodio na asistenciju Mohameda Salaha. Osam minuta kasnije Diogo Žota (Jota) postiže gol poslije dodavanja Trenta Aleksander Arnolda (Alexander).

Potom je asistent kod prvog gola, Mohamed Salah i sam pogodio u 38. minuti. Za njegov gol je asistirao Keita, pa se tako Gvinejac odužio Egipćaninu za asistenciju iz 5. minute.

Junajtedova odbrana ima košmarno poluvrijeme, a u finišu je Salah pogodio za 4:0. Egipćanin je ispisao historiju, postavši prvi fudbaler "Redsa" koji je postigao gol na tri vezana gostovanja protiv najvećeg Liverpulovog rivala, Mančester junajteda.