PREMIJERŠIP

Derbi opravdao očekivanja, Totenhem i Liverpul podijelili bodove

Sigurno da nešto zadovoljniji mogu biti gosti koji su od 77. minute igrali s 10 igrača

Son proslavlja gol za konačnih 2:2. AFP

M. K.

19.12.2021

Derbi 18. kola engleske Premijer lige odigrali su večeras Totenhem i Liverpul, a može se reći da je utakmica ispunila očekivanja.

Viđena su na "Totenhem Hotspur Stadionu" četiri pogotka, a nakon 90 minuta i jedni i drugi morali su se zadovoljiti po bodom jer konačan rezultat glasio 2:2.

Sigurno da nešto zadovoljniji mogu biti gosti koji su od 77. minute igrali s 10 igrača nakon što je Robertson (Andrew) zaradio isključenje nakon jednog grubog starta.

Poveli su Sparsi preko Herija Kejna (Harry Kane) u 13. minuti, poravnao je na 1:1 Diogo Žota (Jota) u 35. minuti meča. Potom su gosti poveli preko Robertsona u 70. minuti, da bi rezultat na konačnih 2:2 postavio Son Heung-Min u 74. minuti utakmice.