SUPERLIGA TURSKE

Edin Višća i Ervin Zukanović u idealnom timu 18. kola

Karagumruk je remizirao sa Fenerbahčeom (1:1), iako je već u prvom poluvremenu imao dva igrača manje

Ervin Zukanović. Arhiva

Piše: G. Š.

24.12.2021

Nekadašnji naši fudbalski reprezentativci Edin Višća i Ervin Zukanović uvršteni su u idealni tim 18. kola Superlige Turske.

Višća je odveo Bašakšehir do pobjede protiv Giresunspora (3:1) u kojoj je postigao je gol i upisao asistenciju, te je bio najbolje ocijenjeni igrač na utakmici. Iskusni krilni napadaš ove sezone odigrao je 17 ligaških utakmica i postigao četiri gola, uz devet asistencija.

S druge strane, Karagumruk je remizirao sa Fenerbahčeom (1:1), iako je već u prvom poluvremenu imao dva igrača manje. Do remija je došao uglavnom zaslugama našeg Zukanovića i golmana Emiliana Viviana. Naš iskusni stoper ove sezone je odigrao 16 mečeva, a na kontu ima i jednu asistenciju. A u Kupu Turske bio je i strijelac...