Incident se dogodio tokom drugog poluvremena utakmice

Zlatan Ibrahimović i Žoze Murinjo. TWITTER

I. Ćosić

6.1.2022

U okviru 20. kola Serie A na San Siru sastali su se Milan i Roma. Rosoneri su pružili sjajan fudbal, te tako dobili ekipu Rome rezultatom 3:1, a rezultat je mogao biti još veći.

Romini navijači su tokom utakmice uzvikivali i pjevali pogrdne pjesme Zlatanu Ibrahimoviću.

Dogodilo se to tokom drugog poluvremena utakmice u kojoj je Milan uz dva igrača više slavio 3:1, a trajalo je sve dok Žoze Murinjo (Jose Mourinho) nije dao znak navijačima da prekinu to raditi.

Murinjo je čuo rasističke povike s dijela tribina na kojima su bili smješteni Romini navijači i zatražio od njih da prekinu vrijeđati švedskog napadača. Oni su ga odmah poslušali.

Ibrahimović je utakmicu započeo na klupi, a u igru ušao u 77. minuti. Uvrede su krenule nakon što je asistirao za gol kojim je Rafael Leao postavio konačan rezultat u 82. minuti.