Real savladao Bilbao i osvojio Superkup Španije

Benzema: Novi gol u dresu Reala. Twitter

I. Ć.

16.1.2022

Real Madrid osvojio je Superkup Španije nakon što je u finalnom okršaju bio bolji od Atletik Bilbaa rezultatom 2:0.

Realu je ovo 12. naslov u Superkupu Španije i sada ima samo jedan manje od Barcelone, koja ih ima najviše. Bilbao ima tri osvojena naslova i po tome je treća uz ekipu Deportiva.

Igrao se 38. minut susreta kada je Modrić sjajno pogodio za Madriđane. Rodrigo (Rodrygo) je lijepo prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, a hrvatski reprezentativac je sa 16 metara šutira iz prve i tako savladao Unaija Simona za vodstvo od 1:0.

Karim Benzema je bio precizan s bijele tačke u 52. minutu za 2:0, što će se na kraju ispostaviti i konačnim rezultatom.

Priliku za povratak Bilbao je dobio u 89. minuti kada je Eder Militao skrivio penal zbog igranja rukom i zaradio direktan crveni karton, ali Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) pročitao je Raula Garsiju (Garcia) i odbranio mu jedanaesterac.