PORTUGAL

Četiri gola, pet crvenih i opći haos na kraju utakmice između Porta i Sportinga

Utakmica je opravdala epitet derbija, a prava ludnica je nastala nakon što je sudija označio kraj susreta

Scene s portugalskog derbija. Avaz

12.2.2022

Porto i Sporting su u velikom derbiju u okviru 22. kola portugalskog prvenstva odigrali 2:2, a meč je obilježio i haos koji je nastao nakon završetka utakmice.

Čak četiri crvena kartona pokazana su poslije posljednjeg sudijskog zvižduka, a ukupno pet obzirom na to da je Sportingov Sebastian Koates (Coates) pocrvenio u 49. minuti.

Sporting je poveo u 8. minuti preko Paulinja (Paulinho), a na 0:2 povisio je Nuno Santos u 34. minuti nakon asistencije Pabla Sarabije. Porto je do odlaska na odmor smanjio, a pogodak iz 38. minute bio je djelo Fabija Vieire.

U drugom poluvremenu je uslijedilo ludilo. Prvo je Koates isključen u 49. minuti, a Porto je igrača više iskoristio u 78. minuti kada je Mehdi Taremi iskoristio asistenciju Vieire i poravnao rezultat.

Utakmica je opravdala epitet derbija, a prava ludnica je nastala nakon što je sudija označio kraj susreta. Pepe je izgubio živce, a na kraju je on bio jedan od četvorice kojima je sudija Žoao Pineiro Pedro (Joao) pokazao karton crvene boje.

Pocrvenili su još Augustin Marčesin (Marchesin) kod Porta, te Paulinja i Tabata kod Sportinga.