Porto je ugostio sastav Lacija, a meč je završen rezultatom 2:1 za Rimljane

Sevilja sigurna protiv Dinama. AFP

Piše: M. K.

17.2.2022

Utakmicama 1/16 finala nastavljeno je takmičenje u Evropskoj i Konferencijskoj ligi.

Dinamo naših Amera Gojaka (odradio 90 minuta) i Luke Menala (klupa) poražen je na gostovanju u Sevilji rezultatom 3:1. Već nakon prvog poluvremena je sve bilo jasno jer su Rakitić, Okampos (Ocampos) i Marsijal (Martial) tresli mrežu gostiju. U nastavku nije bilo golova.

Porto je ugostio sastav Lacija, a meč je završen rezultatom 2:1. Gosti su poveli 0:1 preko Zakanjija (Zaccagni), a onda je s dva gola Martinez donio pobjedu Portu.

Olimpik Marsej Seada Kolašinca (klupa) ugostio je Karabag. Francuski tim je slavio s 3:1 zahvaljujući golovima dvostrukog strijelca Milika i Pajea.

Siniša Saničanin (odigrao cijeli meč) je s Partizanom gostovao Sparti, a nakon 90 minuta slavili su gosti zahvaljujući golu Meniga u 78. minuti.

Evropska liga: Atalanta - Olimpijakos 2:1 (Đimsiti 61, 63 - Soares 16), Porto - Lacio 2:1 (Martinez 37, 49 - Zakanji 23), Lajpcig - Real Sosijedad 2:2 (Nkunku 30, Forsberg 81p - Le Norman 8, Ojarzabal 64), Sevilja - Dinamo 3:1 (Rakitić 13p, Okampos 44, Marsijal 45 - Oršić 41).

Konferencijska ligaSeltik - Bodo/Glimt 1:3 (Maeda 79 - Espejord 7, Pelegrino 55, Vetlesen 81), Lester - Randers 4:1 (Ndidi 23, Barns 49, Daka 55, Hal 74 - Mistrati 45), Marsej - Karabag 3:1 (Milik 41, 44, Paje 90+2 - Kadi 85), Sparta - Partizan 0:1 (Menig 78).