Dominacija engleskih klubova: Siti bolji od Atletika, Liverpul slavio u Lisabonu

Konate je doveo "Redse" u vodstvo. AFP

Piše: M. K.

5.4.2022

Odigrane su dvije utakmice prvog kruga četvrtfinala Lige prvaka u Lisabonu i Mančesteru.

Benfika je ugostila Liverpul i doživjela poraz na svom terenu. Bilo je 1:3 za "Redse" koji su naoravili tako ozbiljan korak ka polufinalu.

Konate je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, da bi na 0:2 povisio Mane u 34. minuti meča. Benfika je uspjela smanjiti na 1:2 u 49. minuti preko Nunjeza, ali to je sve što su uspjeli protiv večeras kvalitetnijeg Liverpula.

U finišu, tačnije u 87. minuti, Lusi Diaz donosi i treći gol gostima za konačnih 1:3.

Na Etihadu je viđena očekivana dominacija Sitija koji je na kraju teško, ali zasluženo slavio s 1:0.

Gol odluke postigao je De Brujne u 70. minuti nakon asistencije Fodena.

TOK UTAKMICA

Kraj.

90. - Siti je blizu minimalne pobjede.

87. - GOOOOOOOLL!!!! Sada je 1:3 za Liverpul, strijelac je Luis Diaz!

86. - Benfika, iako gubi 1:2, u podređenom je položaju u finišu meča. Liverpul je taj koji pokušava da dođe do trećeg pogotka na ovom meču.

U međuvremenu kod Benfike izlazi Ramos, a ulazi Žoao Mario.

80. - Ulazi se u sam finiš večerašnjih mečeva. Mijenjao je Diego Simeone, uveo je u igru Lemara umjesto Feliksa. U Lisabonu Liverpul čuva stečeno vodstvo i pokazuje da je u ovim trenucima kvalitetnija ekipa od Benfike.

74. - Nastavili su igrači Sitija s napadima nakon vodstva. Očekuje se otvorenija igra Atletika u finišu meča.

70. - GOOOOOOOOLLLL!!!! Konačno Siti probija bunker gostiju, strijelac je Kevin De Brujne za 1:0!

68. - Foden mijenja Mahreza, a Griliš (Grealish) Gundogana u sastavu Sitija.

60. - Zaprijetio je Everton golu Liverpula, ali Alison je na mjestu. Salah i Tiago izlaze kod Liverpula, a ulaze Henderson i Žota (Jota).

55. - Liverpol ponovo pritišće nakon primljenog gola. Na Etihadu je De Brujne zaprijetio iz slobodnjaka, ali sjajno brani golman gostiju.

De Brujne je opasno zaprijetio iz slobodnjaka golu bunkerisanih Madriđana. AFP

50. - GOOOOOLLL!!!! Smanjila je Benfika na 1:2 preko Nunjeza! Bit će zanimljivo do kraja u Lisabonu.

50. - Čini se kako ćemo u nastavku gledati reprizu prvog poluvremenu na Etihadu.

46. - Nastavljeni su večerašnji susreti.

45. - Kraj prvih 45 minuta na večerašnjim mečevima.

40. - Nema čak ni pokušaja u okvir gola na utakmici između Sitija i Atletika iako je već finiš prvog poluvremena. De Brujne, Ljorente, Silva... nikako da pronađu rješenje za odbranu gostiju.

U Lisabonu dominacija gostiju, omjer udaraca u okvir gola je 3:11!

35. - GOOOOOOOOLLL!!! Sada je već sigurnih 0:2 za "Redse", strijelac je Mane nakon asistencije Diaza.

29. - I dalje mreže miruju na Etihadu, Atletiko očekivano igra svoj bunker, dok Siti pokušava da pronađe put do mreže. Loša utakmica.

22. - Nastavio je Liverpul s napadima i nakon vodstva, očito "Redsi" žele pokušati sve riješiti u prvoj utakmici. U međuvremenu je Everton imao šansu za Benfiku, ali je šutirao pored gola.

18. - Skoro 20 minuta igre prošlo je u susretu na Etihadu, i dalje nema udarca u okvir gola.

17. - GOOOOOOL!!! Vodi Liverpul u Lisabonu 0:1 pogotkom Konatea nakon izvedenog kornera gostiju.

9.- Pritisak engleskih timova u večerašnjim mečevima, ali mreže miruju u Lisabonu i Mančesteru.

4. - Očekivano, pokušava Siti odmah uspostaviti dominaciju i veći posjed lopte na Etihadu. U Lisabonu, Liverpul je taj koji kontroliše igru u prvim minutama meča.

1. - Počele su večerašnje dvije utakmice, u Lisabonu i Mančesteru.

Dekor navijača Sitija. UEFA

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos prvih utakmica četvrtfinala finala evropske Lige prvaka u fudbalu.

Benfika će u grotlu punog Luža ugostiti Liverpul, dok će Mančester siti ugostiti sastav Atletika koji će, nakon što je eliminisao nedavno Junajted, ponovo gostovati u Mančesteru, ali ovog puta na Etihadu.

Ekipe su u sličnoj formi, "Građani" na deset posljednjih mečeva imaju sedam pobjeda, dva remija i poraz, dok popularne "Jorgandžije" imaju osam pobjeda, te po jedan remi i poraz.

Zanimljiv je podatak da Siti i Atletiko do večerašnjeg duela nisu imali međusobnih zvaničnih utakmica.

Ekipa Liverpula igra u dobroj formi, na posljednjih 10 utakmica imaju čak devet pobjeda, dok je Benfika na isto toliko posljednjih mečeva sakupila šest pobjeda, tri remija i poraz.

Posljednji duel ova dva tima imala su 2010. godine u četvrtfinalu Evropske lige kada su prolaz dalje izborili "Redsi".

Poznati su i sastavi u večerašnjim mečevima:

BENFIKA: Vlakodimos (Vlachodimos), Grimaldo, Vertongen (Verthongen), Otamendi, Žilberto (Gilberto), Everton, Tarabt, Vigl (Weigl), Silva, Ramos, Nunjez (Nunez).

LIVERPUL: Alison (Alisson), Robertson, Van Dik (van Dijk), Konate, Aleksander - Arnold (Alexander-Arnold), Keita, Fabinjo (Fabinho), Tiago (Thiago), Diaz, Salah, Mane.

MANČESTER SITI: Ederson, Kanselo (Cancelo), Ake, Laporte, Stons (Stones), Gundogan, Rodri, De Brujne (De Bruyne), Silva, Mahrez, Sterling.

ATLETIKO: Oblak, Vrsaljko, Felipe, Savić, Mandava, Lodi, Ljorente (Llorente), Kondogbia, Koke, Feliks (Felix), Grizman (Griezmann).