POLUFINALE BARAŽA

Dok traje rat u njihovoj zemlji: Ukrajinski fudbaleri došli na korak od Svjetskog prvenstva

Ukrajina će u finalu baraža igrati protiv Velsa koji je savladao Austriju (2:1)

Piše: E. Ć.

1.6.2022

S utakmice u Glazgovu - Avaz
+2

Fudbalska reprezentacija Ukrajine došla je na korak od plasmana na Svjetsko prvenstvo. Ukrajinci su danas u polufinalu baraža kao gosti savladali selekciju Škotske rezultatom 3:1.

Ukrajince je u vodstvo doveo Andrij Jarmolenko (Andriy Yarmolenko) u 33. minuti, a Roman Jaremčuk (Yaremchuk) je u 49. udvostručio prednost svog tima.

Nadu Škotiuma vratio je Kalum Mekregor (Callum McGregor) u 79. minuti. Ukrajinci su uspješno odolili napadima Škotske u nastavku, a onda u petoj minuti nadoknade ovjerili trijumf kada je pogodio Artem Dovbik (Dovbyk).

Ukrajina će u finalu baraža igrati protiv Velsa koji je savladao Austriju (2:1). Podsjetimo, utakmica Škotske i Ukrajine se trebala igrati u martu mjesecu, ali je odložena zbog rata u Ukrajini.

Inače, danas je 98. dan otkako je započela ruska invazija na Ukrajinu.