PRIJATELJSKA UTAKMICA

Barcelona deklasirala Inter Majami, Ćavijevi izabranici brojali do šest

Barcelona: Šest različitih strijelaca u visokom trijumfu. Twitter

20.7.2022

Fudbaleri Barcelone deklasirali su Inter Majami u prijateljskoj utakmici sa 6:0. Iako je riječ o prijateljskoj utakmici, Barcelona je podsjetila na slavne dane.

Lepršava igra izabranika trenera Ćavija Ernandeza (Xavi Hernandez) i visoka pobjeda. Odlične partije pružile su i novajlije - Rafinja (Raphinha), Kesi (Kessie) i Kristijansen (Christiansen), naročito Rafinja koji se uspio upisati u listu strijelaca.

Katalonci su poveli u 19. minuti preko Pijera Emerika Obamejanga (Pierre-Emerick Aubameyang), a šest minuta kasnije prvi gol u dresu Barcelone postigao je Rafinja. Do kraja prvog dijela pogodio je još Ansu Fati. U drugom poluvremenu pogađali su još Gavi, Memfis Depaj (Memphis Depay) i Usman Dembele (Ousmane).

Barcelona će do kraja priprema u SAD odmjeriti snage sa Real Madridom, Juventusom, Salcburgom i meksičkim UNAM-om.

Pogledajte golove s meča Barcelone i Inter Majamija.