Slavio ispred svog nekadašnjeg saigrača Mohameda Salaha

Mane: Sa Senegalom osvojio i naslov kontinentalnog prvaka. AGENCIJE

A. V.

22.7.2022

Senegalski napadač Sadio Mane (30) po drugi je put u karijeri osvojio naslov najboljeg afričkog fudbalera.

Novi igrač Bajerna je prvi put tu nagradu osvojio prije tri godine, a ovu je zaslužio prvenstveno svojim izvedbama u dresu Liverpula.

Početkom februara je sa Senegalom osvojio i naslov kontinentalnog prvaka, prvi u historiji za tu zemlju, a upravo je on realizirao posljednji jedanaesterac u raspucavanju u finalu protiv Egipta. Također, Mane je sa Senegalom izborio i plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kataru od 21. novembra do 18. decembra.

Drugo mjesto u izboru pripalo je egipatskom napadaču Mohamedu Salahu iz Liverpula, a treće senegalskom golmanu Eduardu Mendiju (Edouard Mendy) iz Čelsija.