Siti stigao do izjednačenja, ali nije mogao i do pobjede

Zaslužena pobjeda "Redsa". Agencije

Piše: G. Š.

30.7.2022

Liverpul i Mančester siti su na "King Power" stadionu odigrali finale "Community Shielda", a prvi trofej u sezoni podigli su "Redsi", nakon pobjede od 3:1.

Liverpul je bio konkretnija ekipa u prvom poluvremenu, iako smo vidjeli nekoliko prilika s obje strane. Redsi su terensku inicijativu iskoristili u 21. minuti, kada je sjajan pogodak postigao Alexander-Arnold na asistenciju Mohameda Salaha.

U drugom poluvremenu Mančester siti je pokušavao doći do izjednačenja, ali sudeći prema prilika, prije je Liverpul trebao postići svoj drugi pogodak. Međutim, u 70. minuti susreta - nakon VAR-a, Siti je stigao do poravnanja pogotkom Alvareza. Bio je to prvi pogodak novog pojačanja Sitija...

Međutim, u 83. minut fudbaleri Liverpula su dobili jedanaesterac, nakon igranja rukom u šesnaestercu Sitija. Loptu na bijelu tačku namjestio je Mohamed Salah i sigurno pogodio za veliko slavlje "Redsa". Tačku na “i” stavio je Darwin Nunez, pojačanje Liverpula, u 94. minuti.

Ovo je prvi trofej u sezoni za Liverpool, a Guardiolina ekipa će morati čekati drugu priliku za podizanje trofeja...