POBJEDA NAD BODE GLIMTOM

Slavlje na Maksimiru: Dinamo poslije produžetaka izborio grupnu fazu Lige prvaka

Gojak i Menalo dio velikog uspjeha "Modrih"

Dinamo ide dalje. PIXSELL

24.8.2022

Zagrebački Dinamo za koji nastupaju naši Amer Gojak (25) i Luka Menalo (25) plasirao se u grupnu fazu Lige prvaka, nakon što je večeras na Maksimiru u revanšu plej-ofa poslije drame u produžecima savladao Bode Glimt s 4:1.

Norveški tim slavio je u prvoj utakmici s 1:0, stoga je Dinamu trebala pobjeda od dva razlike za prolaz dalje.

I krenulo je odlično po "Modre". U vodstvo ih je već u 4. minutu doveo Mislav Oršić, da bi Bruno Petković fantastičnim makazicama u 35. povisio na 2:0.

Gosti su u 75. preko Alberta Gronbaeka smanjili na 2:1, što je gol koji im je donio produžetke.

Mučili su se domaći da dođu do gola i došli su u 117. minuti kada je za 3:1 zabio rezervista Josip Drmić.

Prolaz "Modrih" potvrdio je Petar Bočkaj u 120. minuti.

Recimo i to da je Gojak igrao od 60. minute, dok je Menalo uspjeh svog tipa ispratio s klupe.

Dinamo će plasmanom u grupnu fazu zaraditi 17 miliona eura.

Plasman u grupnu fazu izborili su još Rendžers i Kopenhagen. Rendžers je poslije 2:2 u prvom meču protiv PSV-a slavio u Ajndhovenu s 0:1, dok je Kopenhagen odbranio 2:1 iz prve utakmice s Trabzonsporom i s 0:0 u gostima prošao dalje.