Inter niže poraze: Džeko i društvo poslije preokreta izgubili od Rome

Već četvrti ovosezonski poraz za "Nerazure", koji su tek sedmi u Seriji A

Džeko u duelu sa Smolingom. TWITTER

1.10.2022

U derbiju 8. kola italijanske Serije A, Inter bh. reprezentativnog kapitena Edina Džeke (36) poražen je na San Siru poslije preokreta od Rome rezultatom 1:2.

Džeko je već u 10. minuti majstorski pogodio mrežu svog bivšeg kluba, ali je njegov gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Ipak, Inter je 30. minuti ponovo pronašao put do gola gostiju. Strijelac je bio Federiko Dimarko (Federico Dimarco) poslije asistencije Nikola Barele (Nicolo Barella).

Gosti su do izjednačenja stigli u 39. minuti, a pogodio je Paulo Dibala (Dybala).

Za potpunu preokret i pobjedu gostiju u 75. minuti glavom je zabio Kris Smoling (Chris Smalling) poslije ubačaja Lorenca Pelegrinija (Lorenzo Pellegrini).

Džeko je večeras na terenu proveo cijeli meč, ali je ostao bez jubilarnog 100. gola u Seriji A.

Inter je pretrpio već četvrti poraz i ostao je na sedmom mjestu s 12 bodova.

Roma se petom pobjedom probila na četvrtu poziciju i ima 16 bodova.