Navijači upali na teren i tukli protivničke igrače

Morala reagirati policija

A. Vatreš

1.1.2021

Veliki neredi navijača obilježili su utakmicu 26. kola bolivijskog prvenstva između Bluminga i Strongesta (1:3).

Problemi su nastali tri minute prije kraja kad je prilikom izvođenja auta blizu gostujućeg igrača eksplodirala petarda.

On se srušio na tlo od šoka nakon čega su ga domaći igrači napali da simulira. U sekundi je nastala gužva u kojoj su se igrači obje ekipe počeli naguravati i tući.

Sudija je isključio po jednog igrača s obje strane i ubrzo nakon što je istekla 90. minuta označio kraj utakmice.

No, u tom trenutku počela je gužva ispred gostujuće klupe na koju su nasrnuli domaći igrači, a uskoro i navijači koji su sišli s tribina na teren, prenosi Index.

I dok su igrači smirivali jedni druge, na travnjaku je bilo sve više domaćih navijača koji su počeli napadati gostujuće igrače. Neki su im uzvratili pa su udarci letjeli na obje strane, da bi nakon više od pet minuta policija ušla na teren i rastjerala navijače.