MTK pobjednik osmog G-Drive turnira "Igraj fudbal, živi život"

U finalu mađarski tim savladao Muru

MTK je u finalu savladao Muru

A. Ču. / Avaz.ba

16.6.2019

Danas je okončano osmo izdanje G-Drive fudbalskog turnira za uzrast do 17 godina "Igraj fudbal, živi život".

U susretu za treće mjesto Lokomotiva iz Zagreba je savladala Crvenu zvezdu sa 4:1, dok je u finalnom meču MTK Budimpešta sa 3:1 bio bolji od Mure.

MTK je odlično otvorio susret pa je u 6. minutu preko Zuigeberga došao do vodstva od 1:0.

Samo dvije minute kasnije Šuster (Suszter) je pogodio za. Veoma žestok ritam utakmice koji su protivnicima iz Slovenije nametnuli igrači MTK-a, krunisali su pogotkom Zuigeberga u 14. minutu.

Mura je pred kraj susreta preko Antolina došla do utješnog pogotka i smanjenja rezultata na 3:1.

Za najboljeg igrača turnira je Gabriel Groznica iz  Lokomotive Zagreb, dok je najbolji golman turnira Lan Ejavec iz  Mure. Najbolji strijelac ovogodišnjeg izdanja turnira je Akos Zuigeberg iz MTK Budapesta sa šest postignutih golova.