Branioci titule nezaustavljivi: Rukometaši Španije deklasirali Bjelorusiju

Susret četvrtog kola drugog kruga

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

20.1.2020

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je selekciju Bjelorusije rezultatom 37:28 u susretu četvrtog kola drugog kruga Evropskog prvenstva.

Bjelorusi su bolje otvorili utakmicu i u jednom trenutku imali tri gola prednosti (5:2), međutim Španci su se brzo vratili u igru i stigli do izjednačenja (6:6), a potom i do potpunog preokreta. Nakon toga igralo se gol za gol, da bi Španci na odmor otišli s minimalnim vodstvom od 17:16.

Španija je bolje otvorila drugo poluvrijeme te su aktuelni evropski prvaci u 37. minuti imali tri gola viška (22:19). Nakon toga branioci titule nastavili su reštati protivničku mrežu te su u 40. minuti imali pet golova prednosti (25:20). Španci su do kraja povećavali prednost i slavili uvjerljiv trijumf, kojim su se uz Hrvatsku, iz grupe I plasirali u polufinale.