Kil pobjedom u Segedu napravio veliki korak ka četvrtfinalu

Slavili s pet golova razlike

Detalj s utakmice. EHF

A. Vatreš

31.3.2021

U prvom susretu osmine finala rukometne Lige prvaka Kil je na gostovanju pobijedio Pik Seged sa 28:33.

Njemački velikan je pobjedom u Segedu načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Aktualni evropski prvak je dominirao cijeli susret i niti jednog trenutka nije ispuštao vodstvo. Kil je otvorio utakmicu serijom 0:3, u 10. minuti je vodio 2:6, u 23. minuti gosti su imali +7 (10:17), a u 27. i +8 (11:19). S osam golova prednosti (13:21) Kil je otišao i na odmor. U drugom dijelu mađarski sastav je uspio tek ublažiti poraz na konačnih 28:33.

Kil su do pobjede predvodili Sander Sagosen s osam, te Harald Reinkind sa sedam golova, dok je Domagoj Duvnjak zabio četiri gola. Sjajni Niklas Landin je sakupio 15 obrana.

Kod domaćina najefikasniji su bili Bogdan Raivojević sa šest i Jonas Kalman (Kallman) sa četiri gola, a Mirko Alilović je imao 10 obrana.

Uzvratni susret je 7. aprila.

Večeras je na rasporedu utakmica između Nantesa i Vive Kielcea, u četvrtak su na rasporedu još četiri utakmice (Motor Zaporožje - Meškov Brest, Vardar Skoplje - Vesprem, Celje Pivovarna Laško - PSG, Porto - Olborg), dok se u petak sastaju Elverum i Barcelona.

Prvi susret između Zagreba i Flensburga je odgođen zbog koronavirusa u redovima zagrebačke momčadi, prenosi Hina.