Ranije u ovoj grupi Srbija je savladala Ukrajinu rezultatom 31:23

Detalj s meča. Sanjin Strukic/PIXSELL

I. Ćosić

13.1.2022

Pravi rukometni klasik pripao je selekciji Francuske koja je sa 27:22 savladala Hrvatsku (13:11).

Francuska je bolje otvorila utakmicu te brzo došla do sigurne prednosti (7:2). Nakon tajm-auta, Hrvati su zaigrali mnogo bolje, a u narednih osam minuta nisu dozvolili protivnicima nijedan gol. Međutim, napad je imao poteškoća u igri, pa "Kauboji" nisu uspjeli u potpunosti istopiti zaostatak.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:11, a Francuzi su u nastavku držali kontrolu nad utakmicom, te na kraju pobijedili sa 27:22. U trijumfu Francuske se istakao Ugo Dešat (Hugo Descat) sa sedam golova. Dika Mem je dodao šest, a Ludovik Fabregas (Ludovic) jedan manje. Kod Hrvatske najefikasniji sa šest pogodaka bio je Ivan Čupić, a Tin Lučin je pogodio četiri puta.

Ranije u ovoj grupi Srbija je savladala Ukrajinu rezultatom 31:23.