Stazu prošla sa svega jednim promašajem od ukupno 20 hitaca

Herman: Prva olimpijska medalja u biatlonu. AFP

A. V.

7.2.2022

Njemica Denis Herman (Denise Herrmann) osvojila je zlatnu medalju u ženskoj utrci biatlona na 15 km na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Herman je stazu prošla sa svega jednim promašajem od ukupno 20 hitaca, a trkački dio je odradila odlično.

Ovo je prva olimpijska medalja u biatlonu za 33-godišnju bivšu skijašicu-trkačicu, koja je u ovu disciplinu krenula tek 2016. godine. Osvojila je bronzu na Olimpijskim igrama 2014. sa štafetom 4x5 km u skijaškom trčanju.

Anais Ševalije-Buše (Chevalier-Bouchet) iz Francuske je osvojila srebro s 9.5 sekundi sporijim vremenom, a promašaj u zadnjoj seriji ju je koštao zlata, dok je s dva promašaja bronzana bila Norvežanka Marte Oldsbu Roieseland s zaostatkom od 15 sekundi.

To je druga medalja na ovim Igrama za Ševalije-Buše i Roeiseland, koje su bile u sastavu francuskih i norveških timova koji su u subotu u mješovitoj štafeti zauzeli drugo, odnosno prvo mjesto.

Bjeloruskinja Džinara Alimbekava i Čehinja Marketa Davidova završile su kao peta i šesta, a obje je odličja koštao promašaj zadnjeg hica.