KOŠARKA

Eurobasket | Propustili ste utakmicu Hrvatske? U ovom snimku pogledajte kako su Rumuni poraženi

Piše: (A. S.)

3.9.2017

Još jedna utakmica je iza hrvatske reprezentacije završila pobjedom na Eurobasketu. Ovoga puta protiv najslabije reprezentacija u grupi, domaćina Rumunij, Hrvatska je bez prevelikih problema slavila sa 74:58.

Kako su minute odmicale tako se i hrvatska prednost ustabilila na dvoznamenkastim brojkama. Petrovićevi izabranici držali su pristojnu udaljenost od večerašnjih protivnika, ali isto tako nisu uspjeli potpuno prelomiti utakmicu i puno mirnije ući u posljednjih desetak minuta.

Bojan Bogdanović je završio susret s 21 poenom (2/4 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 8/10) i šest skokova, Dario Šarić je ostvario double-double učinak s 11 koševa (1/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i deset skokova.

Jedini dvoznamenkast kod Rumunja bio je Vlad Moldoveanu s 14 koševa (4/7 za dva, 2/8 za tricu) i šest skokova.

Hrvate sada očekuje najvažniji dvoboj u grupi, utakmica s Crnom Gorom.