Lilard: Oborio i klupski rekord. Arhiv

Avaz.ba

21.1.2020

Portland i Golden Stejt odigrali su jedan od najzanimljivijih mečeva sinoćnjeg programa NBA lige.

U centru pažnje bio je Damijan Lilard (Damian Lillard), koji je pružio možda i najbolju utakmicu u svojoj karijeri.

"Ludom" trojkom izborio je produžetak (113:113), a zatim ubačajima s linije slobodnih bacanja zaključio trijumf Portlanda (129:124), te oborio lični, ali i klupski rekord - 61 poen! Bila je to još jedna Lilardova partija za historiju.

Nakon prve dionice Portland je vodio sa 27:23, ali su Voriorsi u drugoj četvrtini uspjeli da preokrenu, te se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 57:53 za goste.

Međutim, Portland se nije predavao i uspio je držati priključak. Potom je uslijedila nevjerovatna završnica, a domaći su zahvaljujući Lilardu uspjeli da izbore produžetak (113:113).

Večeras se igra samo jedna utakmica NBA lige. Dalas dočekuje Kliperse. Prema Mozzartu koeficijent na domaće je 1.80, a na goste 2.25.