2.ABA LIGA

Sudije ukrale pobjedu Sparsima

U posljednjoj četvrtini igralo se koš za koš, a onda na scenu stupaju sudije. OKK Spars Realway

Piše: G. Š.

14.11.2020

Košarkaši Spars Realway poraženi su 3. kolu ABA 2 lige od Slobode iz Užica (92:90).

U prvoj dionici utakmice na Zlatiboru bh. predstavnik vodi 21:18, ali Sloboda sa minimalnom prednošću odlazi na odmor - 47:46. Ekipa iz Užica i nakon trećeg perioda ima blagu prednost - 70:68.

U posljednjih 10 minuta igralo se koš za koš. Kod rezultata 84:86 za Spars, 1,4 minute do kraja, sudije su dosudile svirali sumnjivi faul Kamenjašu, nakon čega je protestvovao trener Džemić i zaradio tehničku grešku. Utakmica je na kraju pripala Slobodi.

Simić sa 23 poena bio je najefikasniji kod Slobode, a Kamenjaš sa 18 poena i 16 skokova te Hasandić sa 18 poena istakli su se kod Spars Realwaya.