NBA LIGA

Portland poražen i pored odlične partije Lilarda: Nurkić odigrao dobar meč

Domaćini su sredinom treće četvrtine imali vodstvo 65:52, ali šest minuta prije kraja Nurkićev tim je smanjio na 92:91

Jusuf Nurkić. Arhiva

Piše: G. Š.

22.12.2021

Portland našeg Jusufa Nurkića poražen je u Nju Orleansu (111:97) i pored fantastične partije Dejmijana Lilarda (Damiana Lillarda), koji je ubacio čak 39 poena. Domaćini su sredinom treće četvrtine imali vodstvo 65:52, ali šest minuta prije kraja Nurkićev tim je smanjio na 92:91. Ipak, to je bilo sve od gostiju u sinoćnjem meču...

Nurkić je, nakon Lilarda, bio najefikasniji igrač Portlanda. Za 33 minute u igri upisao je 17 poena, uz pet skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

S druge strane, Njujork je savladao Detroit 105:91, a za četiri minute u igri Luka Garza se nije upisao u strijelce.

Rezultati NBA lige: Nju Orleans – Portland 111:97, Njujork – Detroit 105:91, Majami – Indijana 125:96, LA Lejkers – Feniks 90:108, Dalas – Minesota 114:102.