Real večeras podbacio: Musa i Tavareš jedini dvocifreni

Musa: Ubacio 12 poena. Twitter

S. S.

20.1.2023

Košarkaši Olimpijakosa došli su do sigurne pobjede nad Realom Džanana Muse u Pireju u okviru 20. kola Eurolige.

Prednost domaćina se polako povećavala iz četvrtine u četvrtinu i na kraju je rezultat glasio 73:60.

Izabranike Barcokasa do pobjede je vodio Tomas Vokap sa 18 poena (4/6 za dva, 3/5 za tri i 1/2 s linije slobodnih bacanja). Saša Vezenkov je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača Olimpijakosa ove sezone. On je ubacio 15 poena, a tome je dodao i pet skokova.

Džanan Musa je večeras pružio solidnu partiju. Uprkos lošem prvom poluvremenu, gdje nije imao niti jednog koša iz igre, u nastavku je ipak uhvatio ritam i došao do 12 poena (2/4 za dva, 1/4 za 3 i 5/6 s linije slobodnih bacanja).

Osim Muse, kod večeras indisponiranih Madriđana jedini dvocifren bio je centar ove ekipe Valter Tavareš, koji je kao i Musa, postigao 12 poena.

Real i Olimpijakos nakon ovog kola dijele prvo mjesto s Fenerbahčeom i Barcelonom s omjerom 13:7.