Nova pobjeda Real Madrida: Musa opet bio dvocifren

Džanan Musa je postigao 10 poena u pobjedi Kraljevskog kluba

Real Madrid slavio: Musina solidna partija. SCREENSHOT/Twitter

12.2.2023

Real Madrid je slavio na gostovanju kod Mursije u 20. kolu ACB lige rezultatom 80:88 (20:20, 12:20, 23:31, 25:17).

Domaćini su se držali u utakmici tokom prve četvrtine, ali su Madriđani pokazali svoju klasu tokom sljedeće dvije.

Prednost Reala je išla i do +21, ali je krajem treće i tokom četvrte četvrtine došlo do opuštanja i dopustili su Mursiji da se vrati koliko-toliko u utakmicu.

Džanan Musa je za 18 minuta provedenih na parketu postigao 10 poena i dodao 3 asistencije. Od njegovih saigrača najviše se istakao Valter Tavareš (Walter Tavares) sa 18 poena i 11 skokova.

Kod Mursije je najbolji bio ukrajinski centar Artem Pustovoj (Pustovyi) sa 20 poena.

Real je sada na omjeru od 17 pobjeda i 3 poraza i zauzimaju prvu poziciju. Mursija je 12. sa 8 pobjeda i 12 poraza.