Filadelfija i bez Embida pomela Bruklin: Odlična partija Tobajasa Herisa

Odigrana je i četvrta utakmica plej-of serije između Bruklina i Filadelfije

Heris: Upisao 25 poena i 12 skokova u novoj pobjedi. AP

22.4.2023

Večeras je odigrana četvrta utakmica plej-of serije Bruklin Netsa i Filadelfija Seventisiksersa. Gosti iz Filadelfije su prije ovog duela imali prednost od 3 pobjede naprema 0 pobjeda koliko je imao Bruklin.

Drugačija priča nije bila ni večeras. Mrežice iz Bruklina su poražene rezultatom 88:96 (29:22, 19:18, 15:26, 25:30).

Treba napomenuti da jedan od glavnih kandidata za MVP nagradu, Džoel Embid (Joel Embiid), nije nastupio na ovoj utakmici.

Iako su vodili na poluvremenu, košarkaši Bruklina su doživjeli ogroman raspad u trećoj četvrtini, u kojoj su postigli samo 15 poena.

Seventisiksersi su to iskoristili u potpunosti, predvođeni Tobajasom Herisom (Tobias Harris) koji je postigao 25 poena i dodao 12 skokova. Dabl-dabl je upisao i Džejms Harden (James) upisavši 17 poena i 11 asistencija, ali uz veoma loš šut iz igre (4/18).

Najbolji za Bruklin je bio Spenser Dinvidi (Spencer Dinwiddie) sa 20 poena, dok je Nik Klekston (Nic Claxton) upisao 19 uz 12 skokova.

Filadelfija će u narednoj rundi plej-ofa Istočne konferencije igrati protiv boljeg iz serije Boston Seltiks - Atlant Hoks. U toj seriji vodi Boston rezultatom 2:1.