Nova majstorica: Fenerbahče u dramatičnom meču savladao Olimpijakos

Real Madrid je sinoć u Beogradu izborio majstoricu ranije

Sa utakmice u Istanbulu - Avaz
+7

5.5.2023

Košarkaši turskog Fenerbahče večeras su u četvrtoj utakmici plej-ofa Eurolige u Istanbulu savladali Olimpijakos rezultatom 73:69 i izborili majstoricu

Fenerbahče je prvu četvrtinu dobio rezultatom 18:17, a u drugoj je grčki tim bio bolji sa 16:14, da bi na poluvremenu Olimpijakos vodio rezultatom 33:32.

Treća dionica je završena neriješeno 16:16, a košarkaši Fenerbahčea su ipak dosta sigurnijom igrom posljednju četvrtinu dobili sa 25:20, za konačnih 73:69 čime su izborili majstoricu za plasman na Fajnal for.

Fener je do pobjede predvodio Dajšavn Pjer (Dyshawn Pierre) sa 17 poena, dok je Šakil Mekkisik (Shaquielle Mckissic) bio najbolji u redovima grčkog tima sa 20 ubačaja.

Peti meč ova dva rivala igra se u Atini u utorak, 9. maja. Podsjetimo, Real Madrid je sinoć u Beogradu izborio majstoricu ranije.