EUROLIGA

Real na vrhu Evrope: Ljulj pogodio za slavlje Muse, saigrača i cijelog Madrida

Madriđani su ponovo sjeli na tron evropske košarke, nevjerovatnim pogotkom Serhija Ljulja

Džanan Musa - Avaz
Fabijan Kozer - Avaz
Real Madrid - Olimpijakos - Avaz
Najdžel Vilijams-Gos - Avaz
+8

21.5.2023

Real Madrid našeg Džanana Muse je slavio u finalu Eurolige protiv Olimpijakosa rezultatom 79:78.

Od početka smo gledali veoma uzbuljivu utakmicu. Olimpijakos je bolje započeo prvu četvrtinu, koju su na kraju i završili u svoju prednost. Pogađao je prvobitno Ajzea Kenan (Isaiah Cannan), dok mu se poslije toga pridružio MVP lige Saša Vezenkov.

S druge strane, veterani Reala i Mario Hezonja su vratili ekipu u igru odličnim pogocima. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 45:45.

U drugom je Musa pogodio trojku i tako otvorio treću četvrtinu. Košarkaši Reala su se dosta mučili u trećoj četvrtini, nisu mogli ništa pogoditi, ali jednostavno nisu mogli da prelome utakmicu košarkaši Olimpijakosa.

Olimpijakos je uspio držati većim dijelom drugog poluvremena prednost. Nisu je dali do samoga kraja i tako su ponovo sjeli na tron evropske košarke.

Serhio Rodrigez je pogodio za tri poena i smanjio prednost nekoliko sekundi do kraja.

Poslije njega je pogodio Serhio Ljulj (Llull) za pobjedu. Nevjerovatna utakmica je završena pobjedom Reala.

Džanan Musa je upisao šest poena i dodao tome četiri asistencije.

Najbolji u dresu Reala je bio Serhio Rodrigez sa 15 postignutih poena, a pratio ga je Valter Tavares sa 13 poena i 10 skokova, te Mario Hezonja sa 12 poena.

Kod Olimpijakosa je ponovo fenomenalan bio Saša Vezenkov sa 29 poena i 9 uhvaćenih skokova. Ajzea Kenan je postigao 21 poen, dok je Šakil Mekisik upisao 14.

TOK UTAKMICE

40' - AAAAAA!!!! LJULJJJJ!!! POGAĐA MAJSTOR. Real Vodi 78:79. 3 sekunde su do kraja.

40' - RATATATATA POGAĐAAAAAAAA ČAČO RODRIGEZ!!! 78:77 za Olimpijakos.

39' - Ponovo pogađa Rodrigez i smanjuje razliku. Izbio je Kenan loptu iz ruku Tavaresa, a imao je čisto zakucavanje. Lopta je za Olimpijakos.

38' - Zakucava sada Tavares, ali pogađa Kenan na drugoj strani.

37' - Nervoza na sve strane. Košarkaši Olimpijakosa promašuju veliki broj slobodnih bacanja.

37' - Sada loš faul Čača nad Kenanom. Zašto ne vraća Musu u igru Mateo to je pitanje svih pitanja. Dobio je još i tehničku Mateo.

36' - Loši potezi na obje strane. Ko će prvi prekinuti loš niz.

35' - Sada je Kozer napravio jači faul. Doduše, nenamjeran.

35'- Nažalost po Real postoji još jedan kojeg nije strah. Vezenkov je uzvratio trojkom. Rodrigez ne dozvoljava da im pobjegnu košarkaši Olimpijakosa. 74:70 za Olimpijakos.

34' - RATATATATA!!! Ponovo pogađa Kozer za 3 poena. Nije mu ovo prvi put.

34' - Fauliran je sada Slukas na šutu za dva poena. Ponovo ih je podijelio. Nije ovo karakteristično za grčkog košarkaša.

33' - Kakav sada pogodak Mekisika. Akrobata svoje klase je ovaj košarkaš. Pravi na drugoj strani Tavares grešku u koracima

33' - Ne plaši se Kozer. Pogađa na drugoj strani Francuz. 68:64 je. Nije još ništa gotovo.

32' - AAAAA!!! KAKVA SADA TROJKA VEZENKOVA. Sa 10 metara pogađa. Ma ništa nije daleko za MVP-ja u formi. 68:61 za Olimpijakos.

32' - Ponovo se ubrzava ritam u Kaunasu.

31' - Loš napad Reala ponovo, a na drugoj strani protrčava Vezenkov. Uzvraća brzo Real na drugoj strani.

31' - Odlično se Slukas snašao poslije defanzivnog skoka Tavaresa i natjerao ga da izgubi loptu. Tehničku je dobila klupa Reala, ali promašuje slobodno Slukas.

31' - Počela je četvrta četvrtina.

30' - Kraj treće četvrtine. Vodi Olimpijakos 63:59.

30' - Pogađa sada i Slukas za Olimpijakos. Opet ide Olimpijakos na +4.

29' - Opet atraktivan pogodak Mekisika.

29' - Real se ni iz čega vraća u utakmicu. Imat će sad Vilijams-Gos dva slobodna bacanja.

28' - Pogađa Vilijams-Gos za 3 poena. Nije Olimpijakos uspio prelomiti utakmicu u lošem periodu Reala.

27' - Napokon poeni Kraljeva. Pogađa Serhio Rodrigez, ali odmah uzvraća Vezenkov.

26' - Nervozni su igrači Reala, sve bolja odbrana grčke ekipe ih nervira.

25' - Kenan je sada pogodio teško polaganje iz kontakta. Odličan je bek Olimpijakosa. Real gubi loptu. Grozno igraju Madriđani.

25' - Podijelio je slobodna Kenan, ali se muči Real da postigne poene.

24' - Brzo se igra na obje strane, a Kenan je upisao novu trojku. 54:52.

23' - Nastavlja tamo gdje je stao u prvom poluvremenu Vezenkov. Pogađa uz faul Hezonje. Vodi Olimpijakos 51:50.

22' - Odličan potez ponovo Muse. Asistirao je Tavaresu za zakucavanje.

22' - RATATATA!!! Pogađa Musa za tri poena. Vodi Real. Uzvraća na drugoj strani  Ajzea Kenan.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme.

20' - Kraj prvog poluvremena. 45:45 je rezultat.

20' - Imao je Real više šansi da pogodi, ali nisu uspjeli.

19' - Uzvratio je Vezenkov na drugoj strani. Ima 15 poena bugarski reprezentativac. Odmah zatim i Mekisik pogađa. 45:45 u Kaunasu. Kakvu utakmicu gledamo.

18' - RATATATATA!!!! Pogađa Musa za tri poena. Vodi Real 45:40.

18' - Real je preuzeo kontrolu utakmice. Zakucava sada Hezonja za 42:38. Pogodio je Mekisik.

17' - Vezenkov je fenomenalan večeras. Sada je pogodio poslije nevjerovatnog skoka u napadu. Raspucan je Hezonja. Rešeta i on mrežicu Olimpijakosa.

16' - Akrobatska sada završnica Mekisika, uz prekšraj Fernandeza, ali promašuje slobodno bacanje. Uzvraća mu Entoni Rendolf na drugoj strani za tri poena.

15' - Odlično se snašao Bolomboj pod košem Reala i postigao za novo izjednačenje. 34:34

14' - Pogađa Mekisik, pa onda i Kozer za tri poena.

14' - Real je preokrenuo! 31:29 za Madriđane.

14' - Pogađa sad Tavareš, Olimpijakos promašuje i na drugoj strani Real ima šansu za vodstvo.

13' - Razigrao se Hezonja. Fokusiran je hrvatski košarkaš. Pogodio je sada za tri poena, a onda iznudio faul u napadu. 29:27 prednost Olimpijakosa.

13' - Zaigrao se sada Rodrigez i izgubio loptu.

12' - Čačo Rodrigez sada pogađa za tri poena. 27:24 za Olimpijakos. Na drugoj strani je Vezenkov pogodio dva slobodna.

11' - Kakav pogodak Kozera sada. Ali ne da Slukas. Pogađa grčki plejmejker za tri poena.

11' - Hezonja je fauliran na šutu za tri poena na samom startu druge četvrtine. Pogodio je dva hrvatski košarkaš.

10' - Odličan potez Hezonje. Kraj prve četvrtine. Vodi Olimpijakos 24:17.

9' - Kako igra Vezenkov. Deveti poen bugarskog košarkaša, ali onda na drugoj strani pogađa Rudi Fernandez uz faul odbrane. 24:15 za Olimpijakos.

8' - Pogađa dva slobodna Tavareš, a Papanikolau ponovo pogađa za tri poena. Tavareš zatim pravi faul u napadu.

8' - Musa odličan u skoku, faulira ga Bolomboj.

6' - Tavareš je podijelio slobodna bacanja, a zatim Kenan ponovo rešeta mrežicu Reala. 17:10 za Olimpijakos. Gube loptu košarkaši Reala i onda u kontri zabija Vezenkov.

6' - Tajm-aut. Poslije toga će Tavareš imati slobodna bacanja.

6' - Ponovo ga hvata u raskoraku Vezenkov. Sada je 14:9 za Olimpijakos.

5' - Kakav sad pogodak MVP-a Eurolige. Zgrabio ga je Endiaje, ali je Vezenkov prošao i pogodio uz faul.

4' - Pogodio je Vilijams-Gos za 9:9. Odličan početak utakmice u Kaunasu.

3' - Sada je zakucao Valter Tavareš, a ubrzo mu uzvraća Papanikolau trojkom. Brzo se igra.

3'- RATATATATA!!! Pogađa ponovo Kenan za Olimpijakos.

2' - Musa asistira za teško polaganje Vilijams-Gosa. 5:3 je za Madriđane.

2' - Uzvraćaaaa mu Endiaje na drugoj strani. Ne plaši se ovaj mladić velike utakmice. 3:3 je.

1' - Nakon tvrdih šuteva, Ajzea Kenan pogađa za Olimpijakos i vodstvo Olimpijakosa. 3:0 vode Grci.

1' - Počela je utakmica u Madridu. Kraća pauza je uslijedila zbog problema sa zapisničkim stolom.