Najefikasniji kod Italije bili su Đampaolo Riči i Stefano Tonat sa po 15 poena

Simone Fontekio: Odigrao sjajan meč. FIBA

3.9.2023

Košarkaška reprezentacija Italije je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva.

U tvrdom meču savladali su Portoriko, koji je iznenađujuje prošao prve grupe i pokazao se kao tvrd orah brojnim ekipama. Konačan rezultat je glasio 73:57.

Izabranici Đammarka Poceka su imali prednost od samog početka meča. Na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 25:15, no Portoriko se vraća u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 39:36 za Italiju. Treća četvrtina je donijela također egal borbu, dok se prednost Italije povećala u zadnjoj četvrtini.

Najefikasniji kod Italije bili su Đampaolo Riči i Stefano Tonat sa po 15 poena. Simone Fontekio, krvnik Srbije, upisao je dabl-dabl učinak sa po 12 poena i skokova.

Kod poraženih najefikasniji je bio Tremont Voters sa 13 poena, a upisao i 9 asistencija. Dvocifren je bio i Džordan Hauvard sa 11 poena.

Portoriko je ovim porazom ostao bez šansi za prolazak dalje, a mjesto u četvrtfinalu iz ove grupe će naći i pobjednik meča između Srbije i Dominikanske Republike.