Litvanija je grupne faze prošla kao prvoplasirana, dok je Srbija bila druga

Detalj sa utakmice Litvanija - Srbija - Avaz
+3

5.9.2023

Košarkaške reprezentacije Litvanije i Srbije otvaraju četvrtfinale Mundobasketa. Utakmica se igra u Manili u areni "Mall of Asia".

Litvanci su prošli u ovu fazu kao prvoplasirana reprezentacija grupe J i do sad nisu upisali niti jedan poraz, a posebno se izdvaja pobjeda nad SAD-om kojom su i uspjeli osigurati prvu poziciju u grupi.

Litvance je predvodila NBA zvijezda Jonas Valančiunas u poenima (13,6) i skokovima (9,2), te Rokas Jokubaitis u asistencijama (5,6).

S druge strane, Srbija je završila kao druga u grupi I, upisavši četiri pobjede i jedan poraz. Poraz je došao od Italije (76:78), a prolaz su osigurali visokom pobjedom protiv Dominikanske Republike (112:79).

Srbiju je predvodio u dosadašnjem dijelu turnira Bogdan Bogdanović sa 18,4 poena po utakmici.

Tekstualni prijenos četvrtfinalne utakmice Mundobasketa između Litvanije i Srbije pratite na portalu Avaz.ba.

40' - Gotova je utakmica. Srbija je slavila rezultatom 87:68 i plasirala se u polufinale Mundobasketa.

40' - Pogađa Ristić, ali i na drugoj Normantas.

39' - Gudurić ide na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je jedno Gudurić. 65:86 za Srbiju.

39' - Odlična akcija Srbije na drugoj strani. Jović za Gudurića koji u skoku dodaje do Petruševa, a centar Srbije lagano zakucava.

38' - Pogađa Jokubaitis sa poludistance. Srbija vodi 18 razlike.

37' - Poeni u četvrtoj četvrtini najčešće dolaze sa linije za slobodna bacanja. Sada je Brazdeikis pogodio za Litvaniju.

36' - Sedekerskis je pogodio dva slobodna bacanja na drugoj strani i smanjio prednost.

36' - Bogdanovića fauliraju na prodoru. Imat će kapiten Srbije priliku za nove poene. Podijelio ih je i Srbija vodi 60:83.

35' - Napokon pogodak za tri poena Litvanaca. Pogodio je Dimša. 60:82 za Srbiju.

34' - Ako je bilo dileme, sada je više nema! Petrušev pogađa za tri poena ponovo. 57:82 za Srbiju.

33' - Nakon više od minute i po pogodak na utakmici. Sedekerskis pogađa, ali vrlo brzo uzvraća Petrušev novom trojkom za Srbiju. 57:79 za Srbiju.

32' - Litvanci pogađaju, ali tek nakon isteka vremena. Veoma loše izgledaju sada. Srbija dominira u utakmici.

31' - Ne mogu više da se skoncentrišu Litvanci. Faulirali su sada Marinkovića na prodoru i imat će dva slobodna bacanja. Podijelio ih je i sada je rezultat 55:76 za Srbiju.

31' - Ponovo je ušao na ulaz Avramović i iznudio dva slobodna bacanja. Pogodio je oba i srbija ide na 20 poena prednosti.

31' - Počinje završna četvrtina u Manili! Srbija ima veliku prednost.

30' - Avramović uz kontakt pogodio za kraj četvrtine. 55:73 za Srbiju na ulazu u posljednju dionicu.

30' - Normantas pogađa šut sa poludistance da smanji prednost Srbije na 16 poena razlike. Dobio je Normantas tehničku grešku.

29' - Pogađa Kuzminskas za Litvaniju, ali uzvraća zakucavanjem Petrušev. 53:71 je rezultat utakmice. Sjajno igra Srbija.

28' - Ponovo pogađa Gudurić. Jako je ušao u tijelo protivnika i izgurao ga, te pogodio.

27' - Fenomenalni Avramović krade četvrtu loptu na utakmici i upošljava Gudurića koji je ostao sam u napadu i lagano polaže za najveću prednost Srbije na utakmici.

27' - Šta se dešava sa Stefanom Jovićem?! Zapalio je mrežicu plejmejker Srbije. Nova trojka za Srbiju 51:65 je rezultat.

26' - Ostaje sam Jokubaitis i pogađa za tri poena. 51:62 za Srbiju.

25' - RATATATA!!! Zapalili su se košarkaši Srbije. Ovo nije normalno. Pogađa i Stefan Jović za tri poena. 48:62 za Srbiju. Lome svoje protivnike.

25' - Izigrali su sada odbranu Litvanije, igrači Srbije nakon ofanzivnog skoka. Jović je ostao sam ispod koša. Odbila je Srbija nalet Litvanije.

24' - Faulirali su sada Brazdeikisa koji pogađa jedno od dva slobodna, ali na drugoj strani uzvraća Bogdanović. 48:57 za Srbiju.

23' - Ne planiraju stati Srbijanci. Pogađa sada Stefan Jović za tri poena.

22' - Pick and roll Litvanaca i pogađaju, a onda i nakon promašenog napada Jovića, Jokubaitis pogađa na drugoj strani. 47:52 za Srbiju.

22' - Pogađa sada i Valančiunas sa istekom vremena za napad, ali uzvraća fenomenalni Nikola Jović trojkom. 43:52 za Srbiju.

21' - Odmah sa trojkom započinju poluvrijeme Litvanci. Isto kao i na početku utakmice. Brazdeikis pogađa za 41:49.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme u Manili. Srbija vodi 38:49.

20' - RATATATA!!! Pogađa ponovo Bogdanović za tri poena. Nezaustavljiv je bek Srbije za Litvance. 38:49 vodi Srbija na poluvremenu.

20' - Opet Bogdanović trči u kontru brže od sviju i sam ostaje, te pogađa. 38:46 za Srbiju.

19' - Ponovo na iskustvo Kuzminskas hvata Jovića na iskustvo. Dva slobodna bacanja za Litvanca. Pogađa ih oba 38:44 za Srbiju.

19' - Ponovo odličan pick and roll košarkaša Srbije. Bogdanović pronalazi Milutinova koji polaže.

18' - Gube loptu Srbijanci, a Normantas pogađa na drugoj strani. Zove tajm-aut Pešić da bi smirio svoje igrače pred kraj poluvremena. 36:42 za Srbiju.

18' - Falira Dobrić Brazdeikisa na prodoru. Imat će dva slobodna bacanja. Podijelio ih je, ali uhvatio je ofanzivni skok. Mada, ne pogađa litvanski košarkaš.

17' - Napada ponovo Milutinov Valančiunasa na niskom postu i iznudio je slobodna bacanja. Podijelio ih je srbijanski centar.

17' - Ma kakav je ovo igrač! Rafalna paljba Bogdana Bogdanovića na koš Litvanije. Zatrpava ih zvijezda srbijanske reprezentacije. Već je postigao 13 poena. 33:41 za Srbiju.

16' - Vraća Brazdeikis nakon uhvaćenog skoka, a onda i jeftin faul Nikole Jovića u napadu. 33:38 za Srbiju.

16' - Ne mogu braniti Litvanci Bogdanovića, pogađa ponovo sa poludistance.

16' - Ima priliku sada smanjiti Jokubaitis sa linije za slobodna bacanja. Podijelio ih je plejmejker Litvanije. 31:36 za Srbiju.

15' - Superioran je Milutinov pod koševima. Pogađa sada nakon uhvaćenog ofanzivnog skoka.

14' - Pukla je odbrana Srbije po čeonoj liniji i pogađa Sedekerskis.

14' - Fauliran je Gudurić i imat će dva slobodna bacanja. Pogodio je oba i Srbija vodi 28:34.

14' - Prvi poeni Litvanaca u drugoj četvrtini. Sedekerskis pogađa iz putbacka nakon promašenog polaganja. 28:32 za Srbiju.

13' - Nesportski potez sada Jokubaitisa. Udario je laktom Aleksu Avramovića koji ih iritira u odbrani.

13' - Sjajan je Avramović. Asistirao je za Milutinova. 26:32 za Srbiju.

13' - Tehnička za Gudurića i pogađaju Litvanci slobodno bacanje. Osim tog poena, sjajna odbrana Srbije u drugoj četvrtini.

12' - Fauliran je Gudurić na šutu za tri poena, zamalo da ova lopta i uđe u koš. Imat će tri slobodna bacanja. Pogađa dva od tri, 25:30 za Srbiju.

11' - Pogađa sada i Petrušev za Srbiju. 25:28 za Srbiju.

11' - Pogađa Davidovac na početku druge četvrtine za vodstvo Srbije.

10' - Pogađa Gudurić odlično polaganje. 25:24 za Litvaniju.

8' - Petrušev je raspoložen na početku utakmice, ali Jokubaitis pogađa novu trojku. 25:22 za Litvaniju.

8' - Brzo uzvraćaju preko Jokubaitisa Litvanci za novo vodstvo. 22:20 za Litvaniju.

7' - Krade sada Avramović loptu i pogađa za izjednačenje

7' - Kakav pogodak sada Jovića. Putback uz prekšraj. Nikola će imati još jedno slobodno bacanje. Pogodio je i njega. 20:18 za Litvaniju.

7' - Pogađa i Petrušev za tri poena, ali uzvraća Moteijunas na drugoj strani.

6' - Nadmudrio je Valančiunas Milutinova i dobio je dva slobodna bacanja. Pogađa oba centar Litvanije. 18:12 za Litvaniju.

5' - Fenomenalan cut iza leđa odbrane Bogdanovića. Novi poeni za najboljeg igrača Srbije, 16:12 je za Litvaniju.

4' - Brz ritam na utakmici. Pogađa Bogdanović za dva poena, ali Sederkeskis pogađa novu trojku, a onda i Brazdeikis polaže. 16:10 za Litvaniju.

3' - Nevjerovatni su Litvanci. Nova trojka, sada ju je pogodio Sederkeskis. 11:8 za Litvaniju.

3' - Kradu srbijanski košarkaši loptu i iz tranzicije polaže Jović za izjednačenje.

2'- Nova trojka za Litvance. Brazdeikis pogađa za tri poena, ali Bogdanović polaže brzo na drugoj strani. 8:6 za Litvaniju.

2'- Napada Milutinov s niskog posta i pogađa poluhorog. 5:4 za Litvaniju.

2' - Prva trojka na utakmici. Valančiunas pogađa za 5:2.

1'- Krade odmah Bogdanović loptu i pogađa polaganje na drugoj strani. Vodi Srbija, ali uzvraća Valančiunas na drugoj strani. 2:2

1' - Počela je utakmica u Manili!

Početna petorka Litvanije: Jokubaitis, Brazdeikis, Sedekerkis, Normantas, Valančiunas

Početna petorka Srbije: Jović, Bogdanović, Dobrić, Jović, Milutinov