Amerikanci su u polufinalu: Naučili Italijane košarkašku lekciju tešku 37 razlike

Košarkaši SAD-a održali su košarkašku lekciju Italijanima u četvrtfinalu

Detalj sa utakmice SAD - Italija - Avaz
+5

5.9.2023

Košarkaška reprezentacija SAD-a su u četvrtfinalu bili bolji od selekcije Italije rezultatom 100:63 (24:14, 22:10, 37:20, 17:19), te su tako osigurali plasman u polufinale.

Italijani su izgledali veoma loše tokom prvog poluvremena, a posebno je to bilo očito u drugoj četvrtini u kojoj su postigli samo 10 poena.

Amerikanci su igrali nevjerovatnu odbranu, a kada su pronašli ofanzivni ritam nije bilo teško da se dostigne visoka prednost.

U drugom poluvremenu nije bila ništa drugačija situacija. Igrači SAD-a su se doslovno poigravali sa košarkašima Italije, a šut ih je itekako služio.

Selektor Stiv Ker (Steve Kerr) je imao i više nego dovoljno vremena da svim igračima da priliku da igraju, pošto je prednost u jednom trenutku išla i do 40 poena prednosti.

Amerikance je predvodio Mikel Bridžes (Mikal Bridges) sa 24 postignuta poena i 7 skokova. Tajris Haliburton (Tyrese) je dodao šest pogođenih šuteva za tri poena, odnosno 18 poena.

Kod Italijana u porazu je solidnu partiju pružio Simone Fontekio (Fontecchio) sa 18 poena i 5 skokova.

Košarkaši SAD-a u polufinalu čekaju boljeg iz susreta Njemačka - Latvija koji se igra sutra, 6. septembra.