Pala i moćna Kanada: Bogdanović i Milutinov vodili Srbiju u finale Mundobasketa

Srbija-Kanada - Avaz
Kanada-Srbija - Avaz
+5

8.9.2023

Košarkaška reprezentacije Srbije se plasirala u finale Svjetskog prvenstva u košarci.

Pala je reprezentacija Kanade te su tako izabranici Svetislava Pešića ponovili uspjeh iz 2014. godine. Rezultat je glasio 95:86.

Do pobjede je Srbiju vodio Bogdan Bogdanović sa 23 poena, a značajnu rolu je odigrao i Nikola Milutinov, koji je zatvorio Kanađane. Sjajan je bio i u polu napada sa 16 poena i 10 skokova.

Kod Kanade su bolji od ostalih bili R.J. Beret sa 23 poena, Dilon Bruks sa 16 i Šej Gildžes Aleksander sa 15. poena.

Srbija je od samog početka meča imala prednost i na poluvrijeme je otišla sa rezultatom 52:39.

Kanađani su bolje otvorili drugo poluvrijeme, ali se brzo budi i Srbija. Srbija je imala oko 10 poena prednosti veći dio drugog poluvremena, ali u zadnjih nekoliko minuta digli su u višu brzinu.

U finalu Srbija igra protiv pobjednika duela SAD-a i Njemačke.