Real preživio teško gostovanje u Valensiji: Musa ponovo dvocifren

Sjajan susret odigran je u areni "La Fonteta"

Musa: Proveo 17 minuta na parketu. X

14.11.2023

Košarkaši madridskog Reala slavili su na teškom gostovanju u Valensiji rezultatom 73:76.

Derbi španskih rivala odigran je u areni "La Fonteta", a utakmica je bila u egalu većim dijelom utakmice, pa tako je bilo i do samog kraja.

Timovi su se smjenjivali u vodstvu do samog kraja susreta, a presudila je dobra odbrana na kraju utakmice, te šut koji je promašio Kris Džons (Chris Jones) pri rezultatu 72:74 za Real 20 sekundi kraja utakmice.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa odigrao je još jednu dobru utakmicu. On je upisao 10 poena, te po tri skoka i asistencije za 17 minuta provedenih na parketu.

Najefikasniji u redovima "Kraljeva" bio je argentinski krilni košarkaš Gabrijel Dek (Deck) sa 17 poena.

S druge strane najbolji je bio centar Brendon Dejvis (Brandon Davies) sa 22 poena, od kojih je čak 18 postigao u prvoj četvrtini.

Real je ovom pobjedom upisao svoju sedmu u isto toliko utakmica, dok je Valensija sada na omjeru od pet pobjeda i tri poraza.