Realu pripao košarkaški El Klasiko, skroman učinak Muse

Dramatična završnica i pobjeda Madriđana protiv najvećeg rivala

Musa: Ubacio četiri poena. Twitter

26.10.2023

Košarkaši Reala slavili su u velikom derbiju protiv Barcelone rezultatom 65:64 u okviru 5. kola Eurolige.

Barcelona je bila bolji rival na početku utakmice, ali Real see trgnuo do odlaska na odmor između dva poluvremena.

Madriđani su režirali preokret u trećoj dionici nakon koje su imali deset poena prednosti.

Potom je u posljednjoj četvrtini uslijedila prava drama koju je na kraju Real priveo u svoju korist sa svega pola koša razlike.

Real je do trijumfa predvodio Gabrijel Dek (Deck) sa 20 poena, a pratio ga je Vinsan Poarije (Vincent Poirier) sa 14.

Bh. reprezentativac Džanan Musa je na parketu proveo 18 minuta, a zabilježio je skroman učinak - četiri poena, četiri asistencije i tri skoka.

Kod Barcelone se istakao Vili Hernangomez (Willy) sa 13 poena, a raspoložen je bio i Jan Veseli (Vesely) sa 12 ubačaja i deset skokova.