IGRA U ŽIVOTNOJ FORMI

Fantastični Džanan Musa prevodio Real do pobjede protiv Olimpijakosa

Musa je na parketu proveo samo 22 minute, ali mu je to bilo dovoljno da ubaci 20 poena

Musa: U vrhunskoj je formi. Platforma X

25.1.2024

Košarkaši Real Madrida slavili su protiv Olimpijakosa u okviru 23. kola Eurolige rezultatom 90:85, a ponovo je briljirao Džanan Musa.

Fantastični Musa je na parketu proveo samo 22 minute, ali mu je to bilo dovoljno da ubaci 20 poena. Pogodio je svoja četiri od šest pokušaja za tri poena, a dodao je i četiri skoka, te tri asistencije.

"Kraljevi" su furiozno krenuli u ovaj meč i već nakon prve četvrtine imali 17 poena prednosti (30:13). Ta prednost dodatno je uvećana pred odlazak na odmor (52:30).

Ni tu se nisu zaustavili košarkaši Reala pa su sredinom treće dionice došli i do 24 poena razlike (60:36).

Nije se predavao Olimpijakos, na krilima fantastičnog Kostasa Papanikolaua je uspio smanjiti zaostatak, koji je ubacio 15 poena u posljednjoj četvrtini, ali nije mogao do preokreta.

Real je od gotovog napravio veresiju, ali na kraju ipak slavio rezultatom 90:85.

Osim Muse, 16 poena u dresu Reala imao je i sjajni Mario Hezonja, a 14 je dodao Gabrijel Dek (Deck). Kostas Papaniokolau je bio najbolji u Olimpijakosu sa 253 ubačaja.

Real je prvi tim Eurolige sa 20 pobjeda uz tri poraza, dok je Olimpijakos na 7. poziciji sa omjerom 12-11.